Професійна орієнтація

Професійна орієнтація

Усе починається з малого: із зернинки виростає хліб, із маленьких сніжинок утворюється сніговий намет, із краплинок води утворюються озера, ріки, моря, а також океани, із немовляти виростає доросла людина – особистість.

Усі ми родом з дитинства. Дитячі роки, назавжди, залишаються у пам’яті кожного. Дитина – так просто і мило звучить, але скільки любові та тепла в неї вкладено, материнських безсонних ночей. Дитинство – це острів, на який іноді так хочеться повернутись, але білетів не купити в жодній касі. Саме у дитячі роки з’являються перші мрії. Вони бувають різні - хтось мріє про нову іграшку, хтось мати братика чи сестричку, а хтось навіть, будучи ще малим, про майбутню професію.

Мабуть, як і кожна дівчина я мріяла стати моделлю: гарною, високою та стрункою дівчиною з обкладинок популярних журналів. Дитячі мрії чудові і незвичайні, а іноді навіть наївні та смішні. У більшості випадків вони не здійснюються або взагалі розсіюються, як туман.

Але життя влаштоване так, що дитинство згодом закінчується і стіни дитячого садка змінюються на шкільні. Школа – це як другий дім, де кожен з нас проводить певну частину свого життя. Саме у шкільні роки підлітки спрямовують свою увагу і зацікавленість на певний предмет, стають на шлях вибору майбутньої професії. Закінчуючи школу кожен обирає свою життєву дорогу сам. Вибір майбутньої професії і є початком дорослого життя.

За своє шкільне життя я розмірковувала над багатьма професіями: повар-кондитер, лікар, учитель молодших класів, масажист, а також психолог. Жодного разу мені не спадало на думку професія «Оператор комп’ютерного набору», але саме вона стане моєю професією.

В мене велика кількість сестер, а я - наймолодша. В 2005 році моя старша сестра, Тетяна, закінчила Херсонський професійний ліцей харчової промисловості з відзнакою і здобула професію "Оператор комп'ютерного набору". Навчання в ліцеї їй дуже подобалось. Від отриманої професії вона була в захваті. Зараз в неї цікава і перспективна робота. В 2007 році ліцей закінчила моя середня сестра - Катерина. І в неї також все гаразд. Розгледівши перспективи і можливості даної професії я теж вирішила її здобути.

Так, іноді наші мрії не здійснюються, але незважаючи на все, те що з нами трапляється в житті - все на краще. Коли мені не вдалося здобути професії про які я мріяла, мені здалося, що у мене нічого не вийде, і взагалі, що життя не вдалось. Можливо причина в тому є інша: наша доля мабуть заздалегідь кимось визначена і мені не судилось здобути вище зазначені професії, а можливо ми самі обираємо свою долю і не докладаємо максимальних зусиль для здійснення мрій. Але навчаючись в ХПЛХП моя думка змінилась. Завдяки несподіваній зміні подій я зустріла нових друзів і навчаюсь в чудовому учительському колективі. Ще жодного разу я не пошкодувала, що навчаюсь на «Оператора комп’ютерного набору». Тому потрібно ставити перед собою цілі, впевнено і цілеспрямовано до них рухатись, можливо вони і створені саме для вас.

Жураківська Наталя, учениця ХПЛХП групи №7
професія: "Оператор комп'ютерного набору"